Stowarzyszenie Integracyjne 
			Eurobeskidy
Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
20-lecie Stowarzyszenia
Strona Główna » 20-lecie Stowarzyszenia

20-lecie Stowarzyszenia

Patronat Honorowy

Mateusz Morawiecki
Wicepremier,
Minister Rozwoju
Piotr Gliński
Wicepremier, Minister Kultury
i Dziedzictwa Narodowego
Jan Szyszko
Minister Środowiska
Stanisław Szwed
Sekretarz Stanu w Ministerstwie
Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Witold Bańka
Minister
Sportu i Turystyki
Krzysztof Michałkiewicz
Sekretarz Stanu w Ministerstwie
Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,
Pełnomocnik Rządu do Spraw
Osób Niepełnosprawnych
Jarosław Wieczorek
Wojewoda Śląski
Ministerstwo Rozwoju
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Ministerstwo Środowiska
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Wojewoda Śląski

Komitet Honorowy

 • Jadwiga Wiśniewska - Poseł do Parlamentu Europejskiego
 • Andrzej Kamiński - Senator RP
 • Kazimierz Matuszny - Poseł na Sejm RP
 • Mateusz Mroz - Prezes Agencji Mienia Wojskowego
 • Jan Chrząszcz - Pierwszy Wicewojewoda Śląski
 • Andrzej Kalata - Starosta Żywiecki
 • Andrzej Pitera - Wójt Gminy Łodygowice
 • Bolesław Piecha - Poseł do Parlamentu Europejskiego
 • Tadeusz Kopeć - Senator RP
 • Stanisław Pięta - Poseł na Sejm RP
 • Ks. Roman Dziadosz - Proboszcz parafii św. Stanisława BM
 • Janusz Michałek - Prezes Związku Międzygminnego ds. Ekologii
 • Michał Łukasik - Komendant Powiatowy Policji w Żywcu
 • Czesław Wandzel - Przewodniczący Rady Gminy

Rok 2016 jest dla Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy przełomowy. W tym roku mija bowiem 20 lat od kiedy rozpoczęliśmy naszą działalność. Zaczynaliśmy w 1996, w małym gronie. Z małej idei zrodził się wielki ruch wzajemnej pomocy i współdziałania, szczególnie dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży.

Obszar naszych działań jest bardzo szeroki. Głównym ich celem jest przełamywanie barier międzyludzkich, integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, propagowanie sportu i aktywnego wypoczynku jako formy rehabilitacji i zdrowego stylu życia. Realizujemy projekty proekologiczne na rzecz ekologii i ochrony przyrody, oraz prowadzimy szereg działań na rzecz lokalnego patriotyzmu.

Stowarzyszenie od chwili powstania prowadzi i koordynuje integracyjne sekcje sportowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową (szachową, tenisa stołowego, wyciskania sztangi leżąc) oraz sekcję pływacką dla dzieci i młodzieży. W ramach programu „Umiem pływać” dzieci mogą wyjechać raz w tygodniu na basen, gdzie pod czujnym okiem trenera uczą się pływać i doskonalą swoje pływackie umiejętności. Nieobojętny jest nam los osób w wieku starszym. Dla nich realizujemy kompleksowy program aktywności fizycznej oraz rehabilitacji w formie ćwiczeń i zajęć sportowo-rekreacyjnych.

Jesteśmy największym na Podbeskidziu organizatorem cyklicznych integracyjnych imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim, w których w ciągu roku bierze udział ponad pół tysiąca zawodników. Sport jest bez wątpienia dziedziną, która bardzo jednoczy, zaś droga do sukcesu prowadzi w niej przez zwyciężanie własnych słabości.

Uczestnicy naszych zawodów mogą być stawiani za wzór jako osoby, które bez względu na swoje ograniczenia osiągają sukcesy w dyscyplinach sportowych i aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i zawodowym. Jesteśmy dumni z naszych zawodników, którzy plasują się zawsze w czołówce medalistów. Są wśród nich mistrzowie i wicemistrzowie Polski, Europy i Świata oraz paraolimpijczycy. Są oni dowodem, że niepełnosprawność nie przekreśla możliwości osiągnięcia sukcesu.

Do pracy w Stowarzyszeniu zaangażowaliśmy wykwalifikowaną i sprawdzoną w zakresie przeprowadzania treningów i rehabilitacji kadrę. W ciągu tych lat udało nam się m.in. wysłać dzieci i młodzież z rodzin niezamożnych na letnie obozy sportowe nad morze. Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy 13 Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, 9 Ogólnopolskich Spartakiad dla Osób Niepełnosprawnych, 9 Ogólnopolskich Spartakiad Rodzinnych Od Juniora do Seniora, 9 Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Pływaniu, 16 Ogólnopolskich Turniejów Tenisa Stołowego dla Osób Niepełnosprawnych, 14 Międzynarodowych Integracyjnych Turniejów Szachowych, oraz 4 Świąteczne Turnieje Szachowe. W/w imprezach udział wzięło tysiące zawodników. Od dziesięciu lat prowadzimy bezpłatną naukę pływania dla dzieci z klas I-III na pływalni COS w Szczyrku, gdzie uczą się podstawowych stylów pływackich. Naukę prowadzi wykwalifikowana kadra instruktorska. Z programu” Umiem pływać” korzysta obecnie ponad 500 dzieci. W ciągu roku odbywają się Turnieje Grand Prix w Szachach i Tenisie Stołowym. Przeprowadziliśmy 4 edycje programu „Bliżej Natury”, wydając foldery krajoznawczo-przyrodnicze, każdy w nakładzie 2 000 szt. oraz publikację „Zwierzęta Wokół Nas” o chronionych gatunkach płazów i gadów na terenie Podbeskidzia.

W konkursach o tematyce ekologicznej uczestniczyło 1 200 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych Powiatu Żywieckiego. W ramach programu Patriotyzm Jutra – „By czas nie zaćmił i niepamięć” opracowaliśmy i wydaliśmy trzy tomy Historii Łodygowic – naszej małej Ojczyzny. Z programu „Aktywność Fizyczna 50+” skorzystało 360 osób. Obecnie, w ramach projektu „Aktywna Rehabilitacja”, ponad 100 osób z niepełnosprawnością ruchową korzysta z bezpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych.

Z okazji naszego Jubileuszu pragniemy podziękować instytucjom państwowym i samorządowym. Dziękujemy naszym sponsorom i darczyńcom, którzy przez lata wspierali nas finansowo i rzeczowo. Dziękujemy naszym zawodnikom, godnie reprezentujących nasze Stowarzyszenie oraz trenerom - za zaangażowanie i mobilizację zawodników. Dziękujemy obsłudze biurowej, sędziowskiej, technicznej i wolontariuszom. Dziękujemy wszystkim osobistościom biorących udział w Patronatach i Komitetach Honorowych w organizowanych integracyjnych imprezach sportowych. Dziękujemy Zarządowi Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy. Bez Was tego wszystkiego by nie było.

5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
16
5
6
7
8
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
powrót »

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter. Zapisanie do newslettera jest jednoznaczne
z akceptacją regulaminu [zobacz].

Responsive Design
Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice
Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net | System SOW
strzałka do góry