Eurobeskidy
Imieniny: Edmunda, Marii, Marka
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych- Wisła 2015

Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych- Wisła 2015

Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób  Niepełnosprawnych- Wisła 2015

Tegoroczne 42 Indywidualne Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób  Niepełnosprawnych odbyły się w dniach 6-8 czerwca 2015 r. w Wiśle. Najsilniejsze zawodniczki i najsilniejsi zawodnicy stanęli do walki o medale Mistrzostw Polski.

Zawody rozpoczął start kobiet. W tym roku o medale walczyły 22 sztangistki. W klasyfikacji Open mistrzostw Polski, najbardziej utytułowana zawodniczka polskiej kadry paraolimpijskiej, aktualna vicemistrzyni świata, Justyna Kozdryk zajęła dopiero drugie miejsce wyciskając 96 kg. Zwyciężyła Małgorzata Hałas (Start Wrocław) z nowym rekordem Polski 105 kg w kat wag do 55 kg.. Miejsce trzecie wywalczyła Magdalena Konior (Eurobeskidy Łodygowice) z nowym rekordem Polski wynikiem 111 kg.. Trzeba zaznaczyć, że różnice punktowe pomiędzy pierwszym i trzecim miejscem były znikome. Tuż za podium ogólnej klasyfikacji uplasowała Marzena Łazarz (Start Tarnów), która wynikiem 135 kg ustanowiła nowy rekord Polski kategorii +86 kg.

Miłą niespodziankę sprawiła Magdalena Wójcik (Eurobeskidy Łodygowice), zdobywając brązowy medal w kat wag. do 41 kg.

W kat. wag. do 67 kg I miejsce i złoty medal zdobyła Magdalena Konior wynikiem 111 kg.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw Polski w kategorii Open został Warzyniec Latus (Eurobeskidy Łodygowice) w kat wag. do 88 kg wynikiem 212 kg uzyskał 192,91 pkt. Drugie miejsce  zajął Grzegorz Lanzer (Start Koszalin) 192,6 pkt, a trzecie Marek Trykacz (Start Zielona Góra) 191,0 pkt.

W kategorii wagowej do 59 kg Marcin Biegun uzyskał wynik 72 kg zdobywając IV miejsce. Do brązowego medalu zabrakło zawodnikowi 1 kg

W kat wag. do 88 kg złoty medal zdobył Wawrzyniec Latus wynikiem 212 kg. W tej samej kategorii wagowej Jarosław Talik (Eurobeskidy Łodygowice) zdobył V miejsce wynikiem 101 kg, a Sławomir Jędrzejko (Eurobeskidy Łodygowice) zdobył VI miejsce wynikiem 88 kg.

Czwarty medal dla Eurobeskidy Łodygowice zdobył Dariusz Wandzel, który w kategorii do 97 kg wynikiem 140 kg zdobył medal brązowy.