Stowarzyszenie Integracyjne 
			Eurobeskidy
Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Wtorek, 18 października 2017 r. 290 dzień roku
Organizacja zajęć sekcji sportowych dla osób niepełnosprawnych
Strona Główna » Programy » Organizacja zajęć sekcji sportowych dla osób niepełnosprawnych – Prowadzenie trzech sekcji sportowych dla osób niepełnosprawnych

Organizacja zajęć sekcji sportowych dla osób niepełnosprawnych – Prowadzenie trzech sekcji sportowych dla osób niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy

Kontynuujemy nabór do sekcji sportowych, którego celem jest nabywanie coraz większej samodzielności w różnych sferach życia w zależności od potrzeb za pomocą szeroko pojętej rehabilitacji, poprzez sport oraz popularyzacje sportu osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

W naszej ofercie znalazły się następujące dyscypliny sportu:

  • Tenis stołowy- jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pomaga nie tylko w prawidłowym rozwoju fizycznym, ale też emocjonalnym. Regularne zajęcia odbywające się na hali sportowej w Łodygowicach pomagają w rozwijaniu inteligencji, poprawie koordynacji ruchowej i budowaniu świadomości własnego ciała.
  • Szachy- królewska gra od wieków pozostaje wielkim świadectwem kunsztu intelektualnego. Podczas wieczornych treningów organizowanych w siedzibie naszego Stowarzyszenia uczestnicy mogą kształtować osobowość oraz stymulować rozwój emocjonalny i intelektualny.
  • Ciężary- zawodnicy kwalifikujący się do uprawiania podnoszenia ciężarów (wyciskanie sztangi leżąc), to osoby po amputacjach, z uszkodzeniami rdzenia kręgowego oraz innymi schorzeniami narządu ruchu. Regularne uprawianie podnoszenia ciężarów wpływa na poprawę gorsetu mięśniowego osób niepełnosprawnych. Jest więc doskonałym elementem rehabilitacji. Do dyspozycji beneficjentów jest dostępna siłownia w siedzibie Stowarzyszenia.

W zajęciach uczestniczą osoby z upośledzonym narządem ruchu. Nad sprawnym działaniem sekcji czuwają wykwalifikowani trenerzy, doświadczeni w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Uprawianie sportu w sekcjach sportowych przyczynia się do włączania społecznego osób niepełnosprawnych, oraz poprawę kondycji fizycznej i psychicznej.

Osoby zainteresowane prosimy o szybki kontakt pod numerem telefonu:(33) 862 31 98,
e-mail: biuro@eurobeskidy.org.pl lub osobiście w siedzibie Stowarzyszenia.

Finansowane ze środków:

Powiat Żywiecki
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Urząd Gminy Łodygowice

Sponsor:

Ksse
powrót »
Logo Ministerstwo Sportu i Turystyki
Logo 
			PFRON
Logo Śląski Urząd Marszałkowski
Logo Starostwo Powiatowe w Żywcu
Logo Gmina Łodygowice
Logo Gmina Wilkowice

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter. Zapisanie do newslettera jest jednoznaczne
z akceptacją regulaminu [zobacz].

Responsive Design
Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice
Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net
strzałka do góry 5.6.31