ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » III Mistrzostwa Hażlacha drużyn dwuosobowych

III Mistrzostwa Hażlacha drużyn dwuosobowych


III Mistrzostwa Hażlacha drużyn dwuosobowych

O zwycięstwo należy walczyć do samego końca. To cecha prawdziwych mistrzów i pasjonatów. Takich zawodników posiada również Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. W każdej z sekcji trenują wyjątkowi sportowcy.

22 czerwca w Istebnej odbyły się III Mistrzostwa Hażlacha Drużyn Dwuosobowych w Tenisie Stołowym. Były to zawody otwarte, na które zjechali zawodnicy od 1 do 3 ligi.  Pojechał tam nasz zawodnik – Sławomir Brak. W zawodach zagrał wspólnie z Karoliną Tokarczyk z LITS Anders Jedność Żywiec. Tym razem turniej odbył się wyjątkowo w malowniczej Istebnej, górskiej krainie na południe od Wisły.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 15:00. W ostatnim okresie było wyjątkowo ciepło i duszno, również w miniony weekend, co miało znaczenie podczas rozgrywanych spotkań. Niemniej zawodnicy radzili sobie świetnie. Sławomir Brak wraz z Karoliną Tokarczyk zwyciężyli pierwsze pięć spotkań 3:0 nie pozostawiając rywalom złudzeń. Szósta drużyna postawiła im dopiero opór. Przegrali z Piotrem i Anetą Dziendziel z II ligowego MKS Czechowice – Dziedzice 0:3, ale pokazali znakomity tenis stołowy. Kolejny, bardzo ważny mecz przegrali niestety bardzo pechowo 2:3. Jak się później okazało z brązowymi medalistami tego turnieju. Ale nie poddawali się i przeszło do godziny 22:00 walczyli o swoje miejsce na przysłowiowym pudle. O 21:30 zakończyli swój udział w turnieju przegrywając ostatni mecz ze zwycięzcami 2:3. Zajęli 4 miejsce.


strzałka do góry