ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Rusza nabór do programu Aktywna rehabilitacja

Rusza nabór do programu Aktywna rehabilitacja


Rusza nabór do programu Aktywna rehabilitacja

Już wkrótce rusza rekrutacja do programu „Aktywna rehabilitacja sposobem na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych”. Od 25 stycznia br. do siedziby SI Eurobeskidy mogą się zgłaszać osoby posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności, które chcą skorzystać z bezpłatnych usług rehabilitacyjnych. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. Program realizowany będzie od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2024r.

Kto może wziąć udział w programie?

Osoby posiadające ważne (min. do 31.03.21 r.)  orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym i umiarkowanym (narząd ruchu).

Z czego może skorzystać uczestnik programu?

 • Bezpłatna kompleksowa rehabilitacja
   Oferujemy szeroką gamę zabiegów rehabilitacyjnych z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii oraz masażu. Dysponujemy doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą oraz specjalistycznym sprzętem. Zabiegi wykonujemy w gabinecie lub domu pacjenta.

   
 • Zajęcia na pływalni AQUA w Bielsku-Białej (w przypadku zalecenia lekarza)

Jak wygląda nabór do programu?

 1. Aby zgłosić swój udział w programie musisz dostarczyć do biura Stowarzyszenia ksero ważnego orzeczenia o niepełnosprawności.
 2. Kolejnym krokiem jest weryfikacja złożonej dokumentacji. Jeśli przebiegnie ona pomyślnie zostaniesz zakwalifikowany do badań lekarskich.
 3. Badania lekarskie** odbywają się z udziałem lekarza internisty, lekarza rehabilitacji oraz mgr fizjoterapii. O terminie i miejscu badań zostaniesz poinformowany z odpowiednim uprzedzeniem.
 4. Decyzje o tym czy zostaniesz zakwalifikowany do programu podejmie komisja, na podstawie zebranych informacji.
 5. Jeśli zostałeś zakwalifikowany do programu możesz umówić się na zabieg.

**Badania lekarskie aktualizowane są co rok.

Rekrutacja trwa od 25 stycznia 2021r. do 28 lutego 2021r. Więcej informacji w siedzibie Stowarzyszenia (zamek w Łodygowicach), pod nr tel. (33) 862 31 98 lub mailowo biuro@eurobeskidy.org.pl

Program dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 strzałka do góry